Koronolojik bir sıra yapmadık. Tabiki de listemizin 1 numarasında bilenler bilir, Half Life’daki o insafsız karaktersiz böcek var.

1. Half Life’daki Böcekler

Half Life’daki Böcekler

Hani onu alırdık elimize silah diye sağa sola saçardık sonra bu böcekler bize geri dönerdi ya… Özellikle crossfire’da ömür törpüsü gibiydi. Sanki düşman için değil karakterlerin kendi kendisini öldürmesi için oyuna eklenmişti.

2. GTA San Andreas’daki Big Smoke

GTA San Andreas’daki Big Smoke

Evet arkadaşlar, gelin gelelim GTA San Andreas semalarına. Aranızda bu karaktersizin CJ’e attığı kazık için şu anda bile üzülenler vardır eminim. Kötü oyun karakteri deyince akla o gelir… Oyunun başlarından beri güven vermeyen bir imajı vardır ve bu imaj oyunun sonlarına doğru attığı kazıkla bütünleşir. Kendisi Groove Street’in koruyucusudur ama öyle bir şerefsiz ki orada bile yaşamıyor. Halasından miras kalan evde ne idüğü belirsiz işler çeviriyor. Zaten olayların sonunda San Andreas’ın en büyük uyuşturucu baronu olur. Bizim CJ’de bunun onurlu şoförüydü.

3. Counter Strike’daki Rehineler

 Counter Strike’daki Rehineler

Ya kardeşim kusura bakmayın ama o CS’deki rehineler niye kazık gibi dikiliyorsunuz? Fırsatını bulunca kaçın kardeşim. Hem affedersiniz anlamsız bir biçimde olayları izliyorlar hem de yok önüme kutu çıktı, yok köşeyi dönemedim diye sizi takip edemiyorlar. Ya yapacağın iş çok basit, beni takip et işte. Yanında çatışma çıkıyor bomba patlıyor dünya umurunda değil. Neyse geçelim şu tipsizleri.

4. PES’teki Çekik Gözlü Orta Hakem

PES’teki Çekik Gözlü Orta Hakem

Gösterdiği kırmızı kartlar hala pek çok futbol programında tartışma konusudur. Nedendir bilinmez… Oyun karakterleri arasında ilginç bir tiptir. Kendisi PES’in tartışmalı pozisyonlarının adamıdır. Sene oldu 2017 biz hala bu adamı konuşuyoruz öyle düşünün!

5. Call Of Duty: General Shepherd

 Call Of Duty: General Shepherd

Gözlerimizin yaşları henüz kurumadı. Bu şerefsizin de Ghost’u yaktığı sahneyi unutmak ne mümkün. Oyundaki karakterimizi koca bir kuyuya atıp üstüne benzin döküp yakıyor. Bu da yetmezmiş gibi purosunu da üstümüze atıyor. Ne sattın be bizi general! 

6. GTA Vice City’deki Helikopter

GTA Vice City’deki Helikopter

Bu görevi biliyorsunuz değil mi? Helikopterle bir inşaatı havaya uçurmaya çalışıyorsunuz. Tüm dünyanın diline pelesenk olan bu bölümü geçmek oldukça zordu. Bu nedenle o helikopter de insafsızdır. Bir türlü gidemiyordu. Tabi burada o oyuna bu bölümü koyalım diyen arkadaşa da selam geçmeyi unutmayalım. Çıbanın başı o.

7. Minecraft’taki Creeper

Minecraft’taki Creeper

Tam inşaatı yapacaksınız süper, harika bir mekan buldunuz... Ana o da nesi? Oradan geliyor sinsi sinsi creeper! Tabi siz orada inşaatın sanatın derdine düşmüş durumdasınız. Bir de bu şerefsiz creeper yalnız gezse iyi. Kesin yanında 1-2 tane de kankası vardır. Hepsi topluca size girişirler. Sonrası malum…

8. Super Mario’daki Diğer Kale

Super Mario’daki Diğer Kale

Super Mario oynayanlar bileceklerdir. Son derece namuslu yaşayan ve ekmeğini taştan çıkaran Mario’muzun prensesini kaçırıyorlar. Hani o son kaleyi ele geçirip siz tam oyunu bitirdim sanıyorsunuz ya, sonrasında da “aa prenses burada değil diğer kalede diyor” ya; işte o diğer kale tam bir insafsızdır Tartışmasız.

9. Tetris’deki S Taşı

Tetris’deki S Taşı

Bir türlü gelmezdi. Bunun bir de kankası var o da uzun çubuk. O da en çok lazım olduğu zamanlarda gelmezdi. Tetris dolmuş ağzına kadar kuleler dizilmiş lan o yamuk taşın gelmesi lazım gelmez. Onun yerine küp gelir hadi onu yerleştirirsiniz ondan sonra bir de uzun çubuk gelir ama o S gelmez. İşte bu yüzden sen de insafsızın kardeşim.

10. Age Of Empires’taki Kurtlar

Age Of Empires’taki Kurtlar

Oyuna ilk başlandığı anda işçiyi seçiyorsunuz o da size “efendim” diyor. Sonra o elemanı bir böğürtlen ağacına yolluyorsunuz tak kurt saldırıyor. Siz de oyuna daha yeni başladığınız için işçileriniz yeterli seviyede olmuyor. Ne mi oluyor? O çok değerli işçiniz bir kurda yem oluyor. Daha oyuna başlarken ilk golü yiyorsunuz.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları