Haberlere göre İŞKUR önemli bir projeye imza atacak ve İŞKUR'un sayesinde gençlere Youtuber olmanın incelikleri öğretilecek, kısacası youtuber olmak için büyük bir destek sizleri bekliyor olacak.

İşkur Google İle İşbirliği Yapacak

İşkur Google İle İşbirliği Yapacak

Son zamanlarda birçok gencin para kazanma hayalleriyle kendisine bir youtube kanalı açıp sonrasında hüsrana uğraması kaçınılmaz bir sondu. Unutmamak gerekiyor ki youtube her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Her geçen gün büyümeye devam eden bu sektörden para kazanmaya destek için İşkur ve Google bir anlaşma yaparak gençlere youtuber olmanın incelikleri eğitimleri verilecek.

Türkiye İş Kurumu "Türkiye İçin Dijital Dönüşüm Hareketi" kapsamında girişimci gençlerimize yardım eli uzatacak. Böylelikle gençlerin dijital becerilerini ortaya çıkartmalarında yardımcı olacak olan İŞKUR, önemli bir projeye ev sahipliği yapacak.

İŞKUR Genel Müdürü İsmet Köksal liderliğinde Google Türkiye Ofisi'yle yapılan toplantıda dönüşüm hareketine ilişkin planlama yapıldı. İlk etapta Bursa, Kayseri, Van, Gaziantep, Samsun ve Antalya'da başlayan eğitimlerle gençlere yeni iş olanaklarının yaratılması hedefleniyor.

Google tarafından üniversitedeki gençlere, irtibat noktaları aracılığıyla, girişimcilik eğitim programından yararlanan gençlere "dijital girişimcilik", "Nasıl YouTuber olunur?" eğitimleri veriliyor. Ayrıca İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa'da da girişimcilik eğitim programından yararlanan gençlere de dijital girişimcilik konusunda eğitim veriliyor.

Ayrıca Burak Oyunda, Enes Batur ve buna benzer birçok kanalın youtube üzerinden binlerce lira para kazandığını hepimiz biliyoruz, bu sektörü iyi değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum.

Saçma kanallar açmak yerine herkesin yapamayacağı kendi yetenekklerinizi sergilediğiniz dikkat çekici bir kanal'da videolar paylaşarak büyüyebileceğinizi de unutmayın.

Youtube üzerinden binlerce lira kazanmak bir hayal değil tamamen sizin azminize kalmış birşey şunu da unutmamak gerek sadece azmetmek te yeterli değil farklı içerikler üretmek, farklı ve ilgi çekici olmak ta gerekiyor, bu söylediklerimiz üzerine bir kanal açıp ilerleyemeyecek hiçkimse yok ! 

İŞKUR'un Bu Hamlesi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

İŞKUR'un Bu Hamlesi Hakkında Ne Düşünüyorsunuz ?

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook YorumlarıDisqus Yorumları